16/10/05 NT2 Chorley
Position Number Christian Name Surname Team Category Hrs Mins Secs at mins at secs
1 15 Jody Crawforth Evans Cycles RT Elite 0 56 55 0 0
2 111 Ian Bibby S.I.S. - Trek Under 23 0 56 58 0 3
3 32 Nick Craig Scott UK Elite 0 56 58 0 3
4 31 David Collins Scott UK Elite 0 56 59 0 4
5 112 Steven Roach S.I.S. - Trek Under 23 0 57 55 1 0
6 101 Ian Field S.I.S. - Trek Under 23 0 58 15 1 20
7 1 Daniel Alexander Ace RT/Farmers/Impsport/Dolan Elite 0 58 17 1 22
8 34 Geoff Beetham Shokwave Elite 0 58 25 1 30
9 36 Lewis Craven Wheelbase/Ron Hill Elite 0 58 49 1 54
10 2 Jim Bryan Ace RT/Farmers/Impsport/Dolan Elite 0 58 56 2 1
11 105 Alex Atkins Evans Cycles RT Under 23 0 59 5 2 10
12 8 Noel Clough BikeTraks RT/Ultima Coach Travel Elite 0 59 12 2 17
13 29 Ian Wilkinson S.I.S.- Trek Elite 0 59 24 2 29
14 108 Mark Thwaites Kinesis UK Under 23 1 0 28 3 33
15 25 Darren Atkins Ridecov.co.uk Elite 1 0 36 3 41
16 20 Shaun Aldous Interbike RT/Schils/Boyer Planning Elite 1 1 8 4 13
17 30 William Bjergfelt Team Saracen Elite 1 1 8 4 13
18 17 Stuart McGhee Evans Cycles RT Elite 1 1 18 4 23
19 16 Daniel Duguid Evans Cycles RT Elite 1 1 20 4 25
20 22 James Furniss Matlock CC/Wards /Impsport/Farmers Elite 1 1 34 4 39
21 38 Rob Jebb Wheelbase/Ron Hill Elite 1 2 2 5 7
22 40 Dan Harding Wyre Forest CRC/Fabricolor/Morval Elite 1 2 23 5 28
23 106 William Thompson GB Cycles.co.uk/Geoffrey Butler Under 23 1 2 29 5 34
24 39 Stuart Reid Wheelbase/Ron Hill Elite 1 2 47 5 52
25 37 David Haygarth Wheelbase/Ron Hill Elite 1 2 50 5 55
26 41 Greg Simcock X RT/Elmy Cycles Elite 1 3 3 6 8
27 109 Mark Cotton VC Lincoln/Mr Mortgage/SPS/Listers Under 23 1 3 3 6 8
28 33 Keith Murray Scott UK Elite 1 3 9 6 14
29 110 Sam Thorne Matlock CC/Wards/Impsport/Farmers Under 23       at 1 lap
30 14 Peter Middlehurst Eastern Region Velo Elite       at 1 lap
31 35 Ben Eedy South Pennine RC Elite       at 1 lap
32 18 Richard Lister Fat Birds Tri Club Elite       at 1 lap
33 19 Mark Leyland Horwich CC Elite       at 1 lap
34 6 Nathan Miller Angliasport/Condor/Continental Elite       at 1 lap
35 44 Anthony Morris Individual Member Elite       at 1 lap
36 11 Colin Miller Coventry RC Elite       at 1 lap
37 10 Hugo Hocknell Climb on Bikes RT Elite       at 1 lap
38 103 Robert Whenman Team Corridori Under 23       at 1 lap
39 107 Sam Thompson Kinesis UK Under 23       at 1 lap
40 104 Lee Allen Cyclo-cross.com Under 23       at 1 lap
41 102 Pete Yates Bromsgrove Olympique CC Under 23       at 1 lap
42 13 Robert Hunt Eastern Region Velo Elite       at 1 lap
43 45 Andrew Tinsley Omnipex-Bioracer RT Elite       at 1 lap