2009 Paul Milnes Cycles Summer Series Colne Valley High School 04/06/09
Due to the large numbers and speed of lapping there may be some errors, It will help if you could let me know who you were near or their number.
I will endeavor to  try to sort it out.  
ycca@supanet.com
Position Race No. Name Club Category
YOUTH U14
1 5 Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC U14
2 1 Chris Barnes Seacroft Wh U12
3 29 Amira Mellor Holme Valley Wheelers U12
4 6 Joseph Parker Crosstrax U12
5 7 Ben Pygott Pedalsport U14
6 3 Leon Crossley Wakefield jnr tri U14
7 2 Bryan Barrett Pedalsport U12
8 34 Skye Beagley SSC Cyclesport U12
9 16 Mason Hollyman Sowerby Brothers RT U10
10 18 Rebekah Lord Eastlands U12
11 35 Chandler Beagley SSC Cyclesport U10
12 36 Jenson Young Pedalsport U10
13 37 Christopher Bullett Huddersfield Star Wheelers U10
14 14 Tom Whitworth Huddersfield RC Salamander Fabrications U10
15 31 Elliott Smith Huddersfield Star Wheelers U8
16 39 Lucy Wheavey Pedalsport U8
17 17 Henry Hollyman Sowerby Brothers RT U8
18 40 Simon Young Pedalsport U10
19 38 Jacob Mortimer Huddersfield Star Wheelers U10
20 32 Ruby Boyes Huddersfield Star Wheelers U8
21 33 Dylan Boyes Huddersfield Star Wheelers U8
OVER 14's
1 26 Mark Thwaites Crosstrax Sen
2 35 Matthew Denby Zepnat RT V40-49
3 15 Neal Crampton Crosstrax Sen
4 69 Ian Taylor Paul Milnes RT/Bradford Olympic Sen
5 7 Oliver Webster Crosstrax Jun
6 70 Richard Binks Holme Valley Wheelers V40-49
7 29 Steve Barnes Seacroft WH (Zepnat.com RT) V40-49
8 136 Richard Thackray Paul Milnes RT/Bradford Olympic Sen
9 101 Roy Hunt Colnago V50-59
10 76 Ed McParland JD Cycles U16
11 52 Jough Watson Zepnat.com V40-49
12 33 Darrell Bradbury Norton Wheelers V40-49
13 80 S Woodhead Crosstrax U16
14 135 Greg McNally Greater Manchester Fire Service V40-49
15 131 Jack Humphreys Red Nose Olympic U16
16 19 Alistair Jowett Pendle Forest Sen
17 53 Paul Whatmough Shepherds Cycles V40-49
18 21 Owen Mitton Huddersfield RC Salamander Fabrications Sen
19 68 Nick Kotlarewski Paul Milnes RT/Bradford Olympic Sen
20 1 Nick Barnes Seacroft Wh U16
21 56 Mike Young Pedalsport V40-49
22 106 Charles Warren U/A V40-49
23 94 Simon Watts Zepnat.com Sen
24 109 Wayne Nicholson K Clarke Training V40-49
25 116 Kyle Burleigh Notts Clarion Sen
26 122 Richard Barratt Ride On Sen
27 14 Richard Crabtree Pedalsport Sen
28 23 Mark Rushby Pedalsport Sen
29 128 Paul Smith Huddersfield Star Wheelers Sen
30 13 Ian Chapman Moonglu RT Sen
31 32 Graham Bird JD Cycles V40-49
32 79 J Breenwell Triangle RT Sen
33 27 Scott Weston Crosstrax Sen
34 12 Myles Chandler Batley CC Sen
35 81 D Woodhead West Pennine V40-49
36 28 Giles Bailey Huddersfield Star Wheelers V40-49
37 45 Michael Schofield Pedalsport V40-49
38 44 Graham Piccavey Huddersfield Star Wheelers V40-49
39 97 Dan Small Manchester Wheelers Sen
40 124 Ralph Bentley Otley CC V50-59
41 24 Paul Stephenson U/A Sen
42 123 Adrian Jebb U/A Sen
43 84 Chris Donohue Otley CC V40-49
44 105 Paul Milsom Calder Clarion Sen
45 10 Ed Battye Crosstrax Sen
46 40 Julian Hodgson U/A V40-49
47 77 Ian McParland U/A V40-49
48 18 Jason Hudson Crosstrax Sen
49 92 Martin Jones Colnago Sen
50 95 Phil Ingham U/A V40-49
51 46 Steve Sears Sowerby Bros CRT V40-49
52 50 Richard A  Thackeray Featherstone Road Club V40-49
53 74 Adam Cooper Huddersfield Star Wheelers Sen
54 125 Nigel Hollyman Sowerby Bros CRT V40-49
55 102 John Belson U/A V40-49
56 108 Simon Pateman U/A Sen
57 49 Peter Stone U/A V40-49
58 39 Owen Henrikson U/A V40-49
59 132 Andrew Cook U/A V40-49
60 134 Richard Truman Private Member Sen
61 59 Brian Crossley U/A V50-59
62 2 Jack Clarkson Pedalsport U16
63 62 John Redmond Paul Milnes RT/Bradford Olympic V50-59
64 133 Peter Bradford Paul Milnes RT/Bradford Olympic V40-49
65 48 Paul Smithson Keighley & Craven AC V40-49
66 117 Steve Parker Pedalsport Sen
67 9 Adam Baker Wharfedale Harriers Sen
68 129 Christian Burdess U/A Sen
69 36 Tim Evans East Bradford CC V40-49
70 38 Peter Hamilton Paul Milnes RT/Bradford Olympic V40-49
71 130 Colin Humphreys Red Nose Olympic V40-49
72 121 Julie Barratt Ride On Sen Lady
73 83 A Lord U/A V40-49
74 60 Richard Durham Team Swift V50-59
75 98 Jonathon Jolly U/A V40-49
76 58 Steven Cavell Condor Road Club V50-59
77 127 Spencer Beagley SSC Cyclesport U16
78 87 John Gravling U/A V40-49
79 88 Richard Stansfield VC Bradford Sen
80 43 Christopher Parker East Bradford CC V40-49
81 103 Suneil Curwen Pedalsport Sen
82 8 Clare Crabtree Pedalsport Sen Lady
83 82 N Rollinson U/A V40-49
84 126 Ian Small Zodiac CRC V70
85 63 Fred Rothwell Paul Milnes RT/Bradford Olympic V50-59
86 120 Dawn Hartley Sen Lady
87 30 Christopher Beetham West Yorkshire Police CC V40-49
88