2009 Paul Milnes Cycles Summer Series Duncolme Park 07/06/09
Position Race No. Name Club Category
YOUTH U14
1 5 Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC U14
2 30 Seb Marsh Seacroft Wh U14
3 41 Thomas Mein Hetton Hawks U10
4 3 Leon Crossley Wakefield jnr tri U14
5 43 Emma Bradey Hetton Hawks U12
6 6 Joseph Parker Crosstrax U12
7 1 Chris Barnes Seacroft Wh U12
8 49 Scott ?? U/A U12
9 46 Naomi Johnstone U/A U14
10 44 Toby Tanfield Cleveland Wheelers U10
11 36 Jenson Young Pedalsport U10
12 40 Simon Young Pedalsport U10
13 47 Billy Lazenby Ampleforth U8
14 14 Tom Whitworth Huddersfield RC Salamander Fabrications U10
15 42 Alisdair Lloyd Richmond CC U10
16 50 Katie Cocker Ampleforth U10
17 48 Ella Lazenby Ampleforth U12
18 45 Hannah Whitworth Huddersfield RC Salamander Fabrications U6
OVER 14's
1 7 Oliver Webster Crosstrax Jun
2 29 Steve Barnes Seacroft WH (Zepnat.com RT) V40-49
3 144 Kevin Walford Macclesfield Wheelers Sen
4 52 Jough Watson Zepnat.com V40-49
5 33 Darrell Bradbury Norton Wheelers V40-49
6 106 Charles Warren U/A V40-49
7 1 Nick Barnes Seacroft Wh U16
8 142 Steve Middleton Hambleton RC Sen
9 109 Wayne Nicholson K Clarke Training V40-49
10 21 Owen Mitton Huddersfield RC Salamander Fabrications Sen
11 136 Richard Thackray Paul Milnes RT/Bradford Olympic Sen
12 146 Ralph Bentley Otley CC V50-59
13 56 Mike Young Pedalsport V40-49
14 140 Andrew Johnstone Clifton CC V40-49
15 123 Adrian Jebb U/A Sen
16 79 J Greenwell Triangle RT Sen
17 2 Jack Clarkson Pedalsport U16
18 24 Paul Stephenson U/A Sen
19 149 David Beresford Norton Wheelers V40-49
20 40 Julian Hodgson U/A V40-49
21 122 Richard Barratt Ride On Sen
22 143 Jon Barnbrook U/A Sen
23 99 Tom Jolly Aire Valley RT U16
24 48 Paul Smithson Keighley & Craven AC V40-49
25 67 Lynn Bland Norton Wheelers V40 Lady
26 9 Adam Baker Wharfedale Harriers Sen
27 36 Tim Evans East Bradford CC V40-49
28 98 Jonathon Jolly U/A V40-49
29 43 Christopher Parker East Bradford CC V40-49
30 145 Terence Tuckley WMCCL V50-59
31 38 Peter Hamilton Paul Milnes RT/Bradford Olympic V40-49
32 88 Richard Stansfield VC Bradford Sen
33 121 Julie Barratt Ride On Sen Lady
34 55 Andy Whitworth Huddersfield RC Salamander Fabrications V40-49
35 63 Fred Rothwell Paul Milnes RT/Bradford Olympic V50-59
36 112 Garry Marsh Seacroft Wheelers V50-59
37 120 Dawn Hartley Sen Lady
38 59 Brian Crossley U/A V50-59
39 147 David Ward U/A V60-69
40 4 Alice Oliver-Evans East Bradford CC U16
41 148 Jasmine Cheribin U/A U16
42 141 Sharon Whitworth Huddersfield RC Salamander Fabrications Sen Lady