2009 Paul Milnes Cycles Summer Series Greetland 12/08/09  
     
Over-14    
     
Position Race No. Name   Club Category  
1 26 Mark Thwaites Team Assos Sen   100  
2 104 Simon Maudsley Crosstrax Sen   99  
3 35 Matthew Denby Zepnat RT V40-49   98  
4 7 Oliver Webster Crosstrax Jun   97  
5 182 Robert Watson Paul Milnes RT/Bradford Olympic Jun   96  
6 181 Derek Chiles     95  
7 101 Roy Hunt Colnago V50-59   94  
8 153 Simon Rodgers Car Park Heroes Sen   93  
9 91 Johnny Limebear Batley CC Sen   92  
10 56 Mike Young Pedalsport V40-49   91  
11 131 Jack Humphreys Red Rose Olympic U16   90  
12 68 Nick Kotlarewski Paul Milnes RT/Bradford Olympic Sen   89  
13 3 Joseph Moses Bronte Wh U16   88  
14 53 Paul Whatmough Shepherds Cycles V40-49   87  
15 55 Andy Whitworth Huddersfield RC Salamander Fabrications V40-49   86  
16 12 Myles Chandler Batley CC Sen   85  
17 21 Owen Mitton Huddersfield RC Salamander Fabrications Sen   84  
18 71 Andy Geall Pedalsport     83  
19 23 Mark Rushby Pedalsport Sen   82  
20 2 Jack Clarkson Pedalsport U16   81  
21 17 Jonathan Hobson Chevin Cycles Bang & Olufsen RT Sen   80  
22 192 Bob Addley Otley CC     79  
23 184 John Hopkinson Aire Valley RT     78  
24 179 Tim Granger   V40-49   77  
25 65 John Ginley Condor Road Club V60-69   76  
26 14 Richard Crabtree Pedalsport Sen   75  
27 186 Martin Tauontrie Otley CC     74  
28 106 Charles Warren U/A V40-49   73  
29 32 Graham Bird JD Cycles V40-49   72  
30 81 David Woodhead West Pennine V40-49   71  
31 124 Ralph Bentley Otley CC V50-59   70  
32 189 A Hunt Crosstrax     69  
33 77 Ian McParland Bronte Wh V40-49   68  
34 178 Tim Baldwin Paul Milnes RT/Bradford Olympic     67  
35 40 Julian Hodgson U/A V40-49   66  
36 28 Giles Bailey Huddersfield Star Wheelers V40-49   65  
37 27 Scott Weston Crosstrax Sen   64  
38 24 Paul Stephenson U/A Sen   63  
39 92 Martin Jones Colnago Sen   62  
40 50 Richard A  Thackeray Featherstone Road Club V40-49   61  
41 108 Simon Pateman U/A Sen   60  
42 39 Owen Henrikson U/A V40-49   59  
43 57 Richard Burnham Condor Road Club V50-59   58  
44 102 John Belson U/A V40-49   57  
45 166 Dan Goodey Crosstrax Sen   56  
46 111 David Senior Huddersfield RC Salamander Fabrications V60-69   55  
47 180 Ian Wellock Condor Road Club     54  
48 183 Andrew Gibson-Moran Pedalspoert     53  
49 191 Renee Saxton Otley CC     52  
50 48 Paul Smithson Keighley & Craven AC V40-49   51  
51 170 Gary Kitching     50  
52 130 Colin Humphreys Red Rose Olympic V40-49  
53 36 Tim Evans East Bradford CC V40-49  
54 125 Nigel Hollyman Sowerby Bros CRT V40-49  
55 62 John Redmond Paul Milnes RT/Bradford Olympic V50-59  
56 187 Richard Truman Go-Ride    
57 60 Richard Durham Team Swift V50-59  
58 98 Jonathon Jolly U/A V40-49  
59 38 Peter Hamilton Paul Milnes RT/Bradford Olympic V40-49  
60 103 Suneil Curwen Pedalsport Sen  
61 190 Sharon Smith    
62 83 A Lord U/A V40-49  
63 88 Richard Stansfield VC Bradford Sen  
64 58 Steven Cavell Condor Road Club V50-59  
65 43 Christopher Parker East Bradford CC V40-49  
66 82 N Rollinson U/A V40-49  
67 30 Christopher Beetham West Yorkshire Police CC V40-49  
68 8 Clare Crabtree Pedalsport Sen Lady  
69 46 Steve Sears Sowerby Bros CRT V40-49  
70 59 Brian Crossley U/A V50-59  
71 63 Fred Rothwell Paul Milnes RT/Bradford Olympic V50-59  
72 185 Nicola Butler Pedalsport    
73 126 Ian Small Zodiac CRC V70  
74 120 Dawn Hartley   Sen Lady  
75 188 A Durham,