2009 Summer Series Cross League Registration
Position Race No. Name Club Category
YOUTH U14
1 5 Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC U14
2 13 Billy Harding Paul Milnes RT/Bradford Olympic U14
3 15 Jake Womersley Sowerby Brothers RT U14
4 7 Ben Pygott Pedalsport U14
5 22 Alfie Moses Bronte Wheelers U12
6 6 Joseph Parker Crosstrax U12
7 19 Madeleine Robinson Eastlands U14
8 26 Robin Howie U/A U14
9 1 Chris Barnes Seacroft Wh U12
10 2 Bryan Barrett Pedalsport U12
11 25 Lewis Haworth East Morton U12
12 24 Sam Moses Bronte Wheelers U10
13 21 Patrick Dennis U/A U14
14 23 Oliver Moses Bronte Wheelers U10
15 18 Rebekah Lord Eastlands U12
16 16 Mason Hollyman Sowerby Brothers RT U10
17 14 Tom Whitworth Huddersfield RC Salamander Fabrications U10
18 17 Henry Hollyman Sowerby Brothers RT U8
19 27 Glesni Jones KJRCC U14
20 28 Abigail Gilert KJRCC U14
Over 14's
1 69 Ian Taylor Paul Milnes RT/Bradford Olympic Sen
2 7 Oliver Webster Crosstrax Jun
3 15 Neal Crampton Crosstrax Sen
4 25 Scott Thwaites Crosstrax Sen
5 100 Keith Murray Hope Factory Racing Sen
6 101 Roy Hunt Colnago V50-59
7 70 Richard Binks Holme Valley Wheelers V40-49
8 3 Joseph Moses Bronte Wh U16
9 52 Jough Watson Zepnat.com V40-49
10 33 Darrell Bradbury Norton Wheelers V40-49
11 104 Simon Maudsley Crosstrax Sen
12 86 Mike Harper Moonglu RT Sen
13 11 Robin Bradbury Aire Valley RT Sen
14 80 S Woodhead Crosstrax U16
15 76 Ed McParland JD Cycles U16
16 19 Alistair Jowett Pendle Forest Sen
17 68 Nick Kotlarewski Aire Valley RT Sen
18 53 Paul Whatmough Shepherds Cycles V40-49
19 17 Jonathan Hobson Chevin Cycles Bang & Olufsen RT Sen
20 89 Jason Wiltshire Lancs RC Sen
21 94 Simon Watts Zepnat.com Sen
22 1 Nick Barnes Seacroft Wh U16
23 13 Ian Chapman Moonglu RT Sen
24 91 Johnny Limebear Batley CC Sen
25 14 Richard Crabtree Pedalsport Sen
26 65 John Ginley Condor Road Club V60-69
27 56 Mike Young Pedalsport V40-49
28 55 Andy Whitworth Huddersfield RC Salamander Fabrications V40-49
29 23 Mark Rushby Pedalsport Sen
30 12 Myles Chandler Batley CC Sen
31 31 Darren Bibb Yorkshire Velo/UK Bathrooms.com V40-49
32 106 Charles Warren U/A V40-49
33 99 Tom Jolly Aire Valley RT U16
34 27 Scott Weston Crosstrax Sen
35 81 D Woodhead West Pennine V40-49
36 28 Giles Bailey Huddersfield Star Wheelers V40-49
37 77 ? McParland U/A V40-49
38 90 Ian Featherstone Moonglu RT Sen
39 79 J Breenwell Triangle RT Sen
40 102 John Belson U/A V40-49
41 44 Graham Piccavey Huddersfield Star Wheelers V40-49
42 16 James Dyson Pedalsport Sen
43 95 Phil Ingham U/A V40-49
44 107 Adella Carter Crosstrax Sen Lady
45 93 Simon Pickard JD Cycles V40-49
46 46 Steve Sears Sowerby Bros CRT V40-49
47 105 Paul Milsom Calder Clarion Sen
48 84 Chris Donohue Otley CC V40-49
49 24 Paul Stephenson U/A Sen
50 57 Richard Burnham Condor Road Club V50-59
51 60 Richard Durham Team Swift V50-59
52 40 Julian Hodgson U/A V40-49
53 32 Graham Bird JD Cycles V40-49
54 48 Paul Smithson Keighley & Craven AC V40-49
55 78 Kevin Hickie Bronte Wh V40-49
56 39 Owen Henrikson U/A V40-49
57 36 Tim Evans East Bradford CC V40-49
58 9 Adam Baker Wharfedale Harriers Sen
59 62 John Redmond Paul Milnes RT/Bradford Olympic V50-59
60 92 Martin Jones Colnago Sen
61 73 Paul Morris Keighley & Craven AC V50-59
62 58 Steven Cavell Condor Road Club V50-59
63 87 John Gravling U/A V40-49
64 98 Jonathon Jolly U/A V40-49
65 82 N Rollinson U/A V40-49
66 38 Peter Hamilton Paul Milnes RT/Bradford Olympic V40-49
67 83 A Lord U/A V40-49
68 8 Clare Crabtree Pedalsport Sen Lady
69 20 James Meehan U/A Sen
70 63 Fred Rothwell Paul Milnes RT/Bradford Olympic V50-59
71 88 Richard Stansfield VC Bradford Sen
72 103 Suneil Curwen Pedalsport Sen