Temple Newsam 13/06/10
Position Number Contestant Club Laps Time
1st 62 Leon Gledhill Holme Vally Whellers 7 0.0113
2nd 26 Seb Marsh 7 0.0116
3rd 19 Chris Barnes Seacroft Wheelers 7 0.0118
4th 5 Amira Mellor Holme Valley Wheelers 7 0.0119
5th 3 Joe Parker Crosstrax 7 0.0134
6th 25 Jenson Young Pedalsport CC 6 0.0115
7th 9 Bryan Barrett Pedalsport CC 6 0.0115
8th 28 Mason Hollyman 6 0.0116
9th 13 Max Rushby Pedalsport C C 6 0.012
10th 14 Nicole Stiff Pedalsport CC 6 0.0127
11th 24 Simeon Young Pedalsport CC 6 0.0127
12th 20 Felicity Gledhill Holme Valley Wheelers 6 0.0137
13th 80 Billy Lazenby East Bradford 5 0.0114
14th 77 Thomas humphary sheffield 5 0.0114
15th 45 Joshua Micklethwaite velocity cycles 5 0.0119
16th 29 Henry Hollyman 5 0.0121
17th 72 aaron ward East Bradford 5 0.0121
18th 41 Ava Oxley 5 0.0125
19th 78 Stephen Jones Fetherstone RC 5 0.0125
20th 11 Marcus Hiley Pedalsport CC 5 0.0125
21st 10 Adam Fortune Pedalsport CC 5 0.0126
22nd 73 Asquith Paul east Bradford 5 0.0131
23rd 79 Ella Lazenby East Bradford 5 0.0131
24th 30 Elizabeth Denby 5 0.0139
25th 46 Elphina Waterman HVW 5 0.0144
26th 74 Asquith Jamie east bradford 4 0.0116
27th 43 Tom Scott 4 0.0119
28th 82 Taylor Nunn Paul Milnes 4 0.012
29th 76 charile tetley 4 0.014
30th 75 Mary Tetley 4 0.0147
31st 47 Soljai Waterman HVW 4 0.0157
32nd 61 Nathan Fortune Pedal Sport 3 0.0113
33rd 81 Maddison Stewart Pedal Sport 2 0.0123
Position Number Contestant Club Laps Time
1st 48 Jack Clarkson Pedalsport CC 8 0.0332
2nd 19 Oliver Webster Crosstrax 8 0.0332
3rd 85 Matt Denby Zepnat RT 8 0.0334
4th 86 Steve Barnes Zepnat 8 0.0342
5th 70 Jon Watson Charge 8 0.0343
6th 64 Mike Young Pedalsport CC 8 0.0344
7th 11 Jonathan Hobson 8 0.0345
8th 92 Nick Kotlarewski Bradford Oly / Paul Milnes RT 8 0.0347
9th 183 Seth Smith White Rose 8 0.035
10th 127 Simon Maudsley Crosstrax 8 0.0353
11th 87 Nick Barnes Seacroft Wheelers 8 0.0357
12th 22 Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC 8 0.0363
13th 41 Darrell Bradbury 8 0.0364
14th 31 Owen Mitton Huddersfield RC / Salamander 8 0.0365
15th 55 Julian Hodgson Pedalsport CC 8 0.0366
16th 71 Graeme Bird 8 0.0368
17th 53 James Dyson Pedalsport CC 8 0.0372
18th 49 Rick Crabtree Pedalsport CC 8 0.0376
19th 57 Justin Morgan Pedalsport C C 8 0.0377
20th 84 Wayne Nicholson yorkcycleworks 8 0.038
21st 35 Graham Piccavey Huddersfield Star Wheelers 7 0.0333
22nd 96 Ralph Bentley 7 0.0337
23rd 95 Martin Jones Colnago 7 0.0339
24th 8 Simon Wilson Bradford Oly / Paul Milnes RT 7 0.034
25th 121 Simon Pickard 7 0.034
26th 118 John Belson 7 0.0341
27th 59 Brian Perks Pedalsport C C 7 0.0343
28th 166 Reg Haigh J D Cycles 7 0.0345
29th 81 Jon Howard Wakefield Tri Club 7 0.0347
30th 20 Scott Weston Crosstrax 7 0.0348
31st 129 David Todd Drighlington BC 7 0.0348
32nd 34 Giles Bailey Huddersfield Star Wheelers 7 0.0349
33rd 78 Dave Micklethwaite Velocity Cycles 7 0.0351
34th 184 David Jennaway 7 0.0353
35th 165 Kyle Burleigh Notts Clarion 7 0.0354
36th 161 Anthony Jones Fetherstone Rc 7 0.0355
37th 168 Ed Battie Crosstrax 7 0.0357
38th 32 Dave Senior Huddersfield RC / Salamander 7 0.0357
39th 74 Owen Henriksen 7 0.0366
40th 167 Tom Jolly Pedalsport C C 7 0.0368
41st 80 Joe Howard Wakefield Tri Club 7 0.0374
42nd 164 Glenn Lambert 7 0.0375
43rd 111 John Graveling 7 0.0375
44th 21 Timothy Evans East Bradford CC 7 0.0377
45th 47 Nikola Butler Pedalsport CC 7 0.0381
46th 77 Peter Stone 7 0.0382
47th 125 Peter Bradford Bradford Oly / Paul Milnes RT 7 0.0383
48th 63 Richard Stansfield Pedalsport CC 6 0.0336
49th 170 Phil Thackray Bradford Olympic 6 0.0339
50th 61 Mark Rushby Pedalsport C C 6 0.0339
51st 23 Chris Parker East Bradford CC 6 0.0347
52nd 50 Clare Crabtree Pedalsport C C 6 0.035
53rd 163 Chris Nunn Paul Milnes 6 0.0354
54th 97 Garry Marsh 6 0.036
55th 169 David Cormack U/A 6 0.0361
56th 162 Andrea Halman Norton Wh 6 0.0375
57th 6 Fred Rothwell Bradford Oly / Paul Milnes RT 6 0.0381
58th 76 John Parkinson 6 0.0391