Colne Valley 09/06/10
1st 5 Amira Mellor Holme Valley Wheelers 4 0.0113
2nd 19 Chris Barnes Seacroft Wheelers 4 0.0115
3rd 50 Lewis Byram HVW 4 0.0123
4th 3 Joe Parker Crosstrax 4 0.013
5th 9 Bryan Barrett Pedalsport CC 4 0.0134
6th 25 Jenson Young Pedalsport CC 4 0.0135
7th 52 Lucy Byram HVW 4 0.0145
8th 24 Simeon Young Pedalsport CC 4 0.0145
9th 57 Fabien Cullaigh HVW 4 0.0149
10th 51 Erica Byram HVW 4 0.0153
11th 20 Felicity Gledhill Holme Valley Wheelers 4 0.0153
12th 12 Lewis Parker Pedalsport CC 4 0.0158
13th 6 Tom Whitworth Huddersfield RC / Salamander 3 0.0116
14th 14 Nicole Stiff Pedalsport CC 3 0.0117
15th 49 Slemivah Waterman HVW 3 0.0122
16th 53 Rowan Bell CVSAC 3 0.0124
17th 56 Hermione Cullaigh HVW 3 0.0125
18th 32 Lucy Whearty Pedalsport CC 3 0.013
19th 45 Joshua Micklethwaite velocity cycles 3 0.0131
20th 54 Jack Pearson cvsac 3 0.0131
21st 41 Ava Oxley 3 0.0131
22nd 11 Marcus Hiley Pedalsport CC 3 0.0136
23rd 10 Adam Fortune Pedalsport CC 3 0.0142
24th 46 Elphina Waterman HVW 3 0.0158
25th 43 Tom Scott 3 0.0162
26th 33 Ruby Boyes Hudds Star Wheelers 3 0.0166
27th 59 Conner Mills 2 0.011
28th 55 Alex Bailey HSW 2 0.0114
29th 44 Hannah Whitworth Hudds RC 2 0.0115
30th 47 Soljai Waterman HVW 2 0.0116
31st 58 Gabriel McNae HSW 2 0.012
32nd 16 Dylan Boyes Hudds Star Wheelers 2 0.0129
1st 40 Mark Thwaites My Team Giordana / Opera
2nd 16 Ian Taylor Craven Energy Tri
3rd 19 Oliver Webster Crosstrax
4th 85 Matt Denby Zepnat RT
5th 99 Johnny Limebear Batley CC
6th 30 Keith Murray Hope Factory Racing
7th 27 Richard Binks Holme Valley Wheelers
8th 92 Nick Kotlarewski Bradford Oly / Paul Milnes RT
9th 48 Jack Clarkson Pedalsport CC
10th # Roy Hunt Colnago
11th 64 Mike Young Pedalsport CC
12th # Richard Thackray Bradford Oly / Paul Milnes RT
13th # Andrew Windrun yorkcycleworks
14th # Marcus Spencer Batley CC
15th 87 Nick Barnes Seacroft Wheelers
16th 31 Owen Mitton Huddersfield RC / Salamander
17th 55 Julian Hodgson Pedalsport CC
18th # John Hick
19th # Stephen Bottomley Crosstrax
20th 53 James Dyson Pedalsport CC
21st 39 Ian Chapman Moonglu RT
22nd 3 Myles Chandler Batley CC
23rd # Greg McNall GMFRS
24th 28 Andy France Holme Valley Wheelers
25th # Oliver Elsworth Team Stanny Stansfield
26th 84 Wayne Nicholson yorkcycleworks
27th 22 Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC
28th 49 Rick Crabtree Pedalsport CC
29th # Jake Womersley Sowerby Brothers RT
30th # Peter Dimitisevic
31st # Simon Maudsley Crosstrax
32nd 20 Scott Weston Crosstrax
33rd 35 Graham Piccavey Huddersfield Star Wheelers
34th # Graham Bird Bradford RCC
35th 95 Martin Jones Colnago
36th 60 Ben Pygott Pedalsport CC
37th # Joe Dransfield Wakefield Tri Club
38th 8 Simon Wilson Bradford Oly / Paul Milnes RT
39th # Edward Bottye Crosstrax
40th 81 Jon Howard Wakefield Tri Club
41st 78 Dave Micklethwaite Velocity Cycles
42nd 34 Giles Bailey Huddersfield Star Wheelers
43rd # Ian Wellock Condor RC
44th 32 Dave Senior Huddersfield RC / Salamander
45th 66 Simon Pateman Saddleworth Clarion
46th # John Belson
47th # David Todd Drighlington BC
48th 80 Joe Howard Wakefield Tri Club
49th # Philip Todd Drighlington BC
50th 77 Peter Stone
51st # David Ryder Big Red
52nd # Chris Donohue Otley CC
53rd # John Graveling
54th 21 Timothy Evans East Bradford CC
55th 47 Nikola Butler Pedalsport CC
56th 5 John Redmond Bradford Oly / Paul Milnes RT
57th # Peter Bradford Bradford Oly / Paul Milnes RT
58th 63 Richard Stansfield Pedalsport CC
59th # Simon Fortune Velocity Cycles
60th # Phil Norfolk Mercury CC
61st 72 Brian Crossley
62nd 23 Chris Parker East Bradford CC
63rd # Mike Scott
64th 74 Owen Henriksen
65th 79 Chris Beetham West Yorks Police CC
66th 6 Fred Rothwell Bradford Oly / Paul Milnes RT
67th 29 Rachael Mellor Holme Valley Wheelers
68th 76 John Parkinson
69th # Alice Oliver-Evans
DNF # Tim Baldwin Paul Milnes Cycles
DNF 58 Steve Parker Pedalsport CC
DNF 71 Graeme Bird