Brooksbank Sch 14/07/10
Under 14's
1st 26 Seb Marsh Bradford Oly / Paul Milnes RT 7 15:00.6
2nd 19 Chris Barnes Seacroft Wheelers 7 15:37.5
3rd 5 Amira Mellor Holme Valley Wheelers 7 15:41.5
4th 50 Lewis Byram Holme Valley Wheelers 7 15:44.5
5th 17 Leon Crossley Wakefield Junior Tri 6 15:09.1
6th 3 Joe Parker Crosstrax 6 15:20.5
7th 9 Bryan Barrett Pedalsport CC 6 15:39.1
8th 57 Fabien Cullaigh Holme Valley Wheelers 6 16:11.5
9th 85 Annabel Mason 6 16:28.2
10th 13 Max Rushby Pedalsport CC 6 17:29.0
11th 4 Alexandra France Holme Valley Wheelers 6 18:11.0
12th 20 Felicity Gledhill Holme Valley Wheelers 5 15:14.2
13th 6 Tom Whitworth Huddersfield RC / Salamander Fabrications 5 15:29.3
14th 94 Ainsley Stevenson Brooksbank 5 16:15.4
15th 32 Lucy Whearty Pedalsport CC 5 17:13.3
16th 88 Lewis Townend 5 17:14.6
17th 70 Sophie Thackray Bradford Oly / Paul Milnes RT 5 17:19.6
18th 10 Adam Fortune Pedalsport CC 5 17:35.8
19th 11 Marcus Hiley Pedalsport CC 5 18:31.3
20th 41 Ava Oxley 5 19:13.9
21st 92 Thomas Sheard 4 15:56.5
22nd 93 Charlotte Siddal Pedalsport CC 4 16:13.4
23rd 43 Tom Scott 4 16:54.5
24th 91 Lewis Watson Aire Valley RT 4 17:11.7
25th 61 Nathan Fortune Pedalsport CC 3 15:05.3
26th 55 Alexandra Bailey 1 01:58.9
Over14's
1st 48 Jack Clarkson Pedalsport CC 11 41:49.9
2nd 16 Ian Taylor Craven Energy Tri 11 42:10.8
3rd 85 Matt Denby Zepnat RT 11 42:33.6
4th 17 Neal Crampton Crosstrax 11 42:36.5
5th 19 Oliver Webster Crosstrax 11 43:18.8
6th 99 Johnny Limebear Batley CC 11 44:34.9
7th 30 Kieth Murray Hope Factory Racing 11 44:45.3
8th 107 Simon Rogers OPH 11 44:50.4
9th 1 Robin Bradbury Aire Valley RT 11 44:54.4
10th 70 Jon Watson Team Charge Bikes 11 45:38.3
11th 41 Darrell Bradbury Norton Wheelers 11 45:43.3
12th 87 Nick Barnes Seacroft Wheelers 11 45:59.5
13th 92 Nick Kotlarewski Bradford Oly / Paul Milnes RT 11 46:10.0
14th 124 Marcus Spencer Batley CC 10 41:56.0
15th 199 Chris Baines Buxton CC 10 42:32.2
16th 49 Rick Crabtree Pedalsport CC 10 42:35.1
17th 88 Chris Taylor Pedalsport CC 10 42:37.6
18th 22 Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC 10 42:39.4
19th 33 Andy Whitworth Huddersfield RC / Salamander Fabrications 10 42:51.9
20th 28 Andy France Holme Valley Wheelers 10 43:11.1
21st 193 Tom Jolly 10 43:23.3
22nd 55 Julian Hodgson Pedalsport CC 10 43:25.6
23rd 57 Justin Morgan Pedalsport CC 10 43:33.8
24th 3 Myles Chandler Batley CC 10 43:35.3
25th 110 Oliver Elsworth 10 43:37.2
26th 195 Andrew Pearson Huddersfield Star Wheelers 10 43:46.3
27th 78 Dave Micklethwaite Velocity Cycles 10 43:55.7
28th 84 Wayne Nicholson www.yorkcycleworks.com 10 44:21.3
29th 60 Ben Pygott Pedalsport CC 10 44:24.2
30th 96 Ralph Bentley Otley CC 10 44:28.6
31st 35 Graham Piccavey Huddersfield Star Wheelers 10 44:42.3
32nd 20 Scott Weston Crosstrax 10 45:17.4
33rd 95 Martin Jones Colnago 10 45:18.5
34th 198 Nigel Dickson Huddersfield Star Wheelers 10 45:19.0
35th 34 Giles Bailey Huddersfield Star Wheelers 10 45:28.4
36th 59 Brian Perks Pedalsport CC 10 45:37.1
37th 53 James Dyson Pedalsport CC 10 45:50.4
38th 32 Dave Senior Huddersfield RC / Salamander Fabrications 10 45:58.1
39th 196 Stephen Rimmer Holme Valley Wheelers 10 46:14.1
40th 109 Peter Dimitisevic 10 46:15.9
41st 118 John Belson 10 46:36.9
42nd 191 Paul Gilbert 9 42:07.1
43rd 80 Joe Howard Wakefield Tri Club 9 43:20.5
44th 200 Anthony Greiff Columbia Bikefood 9 43:43.7
45th 61 Mark Rushby Pedalsport CC 9 45:02.1
46th 47 Nikola Butler Pedalsport CC 9 46:19.5
47th 63 Richard Stansfield Pedalsport CC 9 46:33.7
48th 177 Phil Thackray Bradford Oly / Paul Milnes RT 9 46:51.1
49th 21 Timothy Evans East Bradford CC 9 47:24.2
50th 115 Stephen Thewliss 9 47:27.4
51st 197 John Mason 8 42:09.2
52nd 77 Peter Stone 8 42:12.0
53rd 125 Peter Bradford Bradford Oly / Paul Milnes RT 8 43:29.9
54th 14 Steven Cavell Condor RC 8 43:39.8
55th 23 Chris Parker East Bradford CC 8 44:06.8
56th 72 Brian Crossley 8 44:09.7
57th 69 Rebecca Wormersley Sowerby Bros CRT 8 44:12.0
58th 97 Gary Marsh Seacroft Wheelers 8 47:22.7
59th 6 Fred Rothwell Bradford Oly / Paul Milnes RT 7 43:05.8