Newsome 11 August 2010
Under 14s
Position  Competitor  Club  Laps  Time
1 Seb  Marsh  Bradford Oly / Paul Milnes RT  U14 
2 Lewis   Byram  Holme Valley Wh  U14 
3 Chris  Barnes  Seacroft Wh  U14 
4 Amira  Mellor  Holme Valley Wh  U14 
5 Leon  Crossley  Wakefield Jun Tri  U14 
6 Jenson  Young  Pedalsport  U10 
7 Annabel  Mason  U/A  U14 
8 Simeon  Young  Pedalsport  U12 
9 Bryan  Barrett  Pedalsport  U14 
10 Tiras Waterman  Huddersfield Star Wheelers U10 
12 Max  Rushby  Pedalsport  U14 
13 Nicole  Stiff  Pedalsport  U14 
14 Alexandra  France  Holme Valley Wh  U14 
15 Ava  Oxley  Wakefield Jun Tri  U8 
16 Sumivah   Waterman  Holme Valley Wh    
17 Christopher  Bullistt  Huddersfield SW  U12 
18 Marcus  Hiley  Pedalsport    
19 Holly  Wright Wakefield Jun Tri  U14 
20 Adam  Fortune  Pedalsport  U8 
21 Milly Wright Wakefield Jun Tri  U14 
22 Elizabeth  Denby  Aire Valley RT  U8 
23 Olivia Bailey  Holmfirth Tri U10 
24 Elphina   Waterman  Holme Valley Wh  U8 
25 Poppy  Ballantine Keighly & Craven U10 
26 Thomas Sheard    U6 
27 Sophie  Stott Pedalsport U10 
28 Kitty  Ballantine Keighly & Craven U10 
29 Ruby  Boyes  Huddersfield SW    
30 Nathan   Fortune  Pedalsport  U6 
31 Alexandra  Bailey  Huddersfield SW    
32 Oscar  Waterman  Huddersfield Star Wheelers U10 
33 Dylan  Boyes  Huddersfield SW    
34 Soljai   Waterman  Holme Valley Wh  U8 
Over 14s
Position  Competitor  Club  Laps  Time
1 Jack  Clarkson  Pedalsport  Jun 
2 Pete Middlehurst CyclePremier/Metaltek Sen 
3 Ian  Taylor  Craven Energy Tri  Sen 
4 Oliver  Webster  Crosstrax  Jun 
5 Jack  Humphreys Red Rose Olympic Jun
6 Johnny  Limebear  Batley CC  Sen 
7 Matt   Denby  Zepnat RC  V40 
8 Richard  Binks  Holme Valley Wh  V40 
9 Rob Watson  Bradford Oly / Paul Milnes RT  U32
10 Mike  Young  Pedalsport  V40 
11 Nick  Kotlarewski  Bradford Oly / Paul Milnes RT  Sen 
12 Simon  Maudsley  Crosstrax  Sen 
13 Nick  Barnes  Seacroft Wh  Youth U16 
14 Edwyn  Oliver-Evans  E Bradford CC  Youth U16 
15 Marcus  Spencer  Batley CC  Sen 
16 Graeme  Bird  U/A  Sen 
17 Andy  Whitworth  Huddersfield Road Club / Salamander Fabrications  V40 
18 Tom  Jolly  Pedalsport  U16 
19 Seb Marsh       
20 Owen  Mitton  Huddersfield RC / Salamander Fabrications  Sen 
21 John Wright      
22 Andy  France  Holme Valley Wh  V40 
23 Myles  Chandler  Batley CC  Sen 
24 Oliver  Elsworth  U/A  Sen 
25 Charles  Warren  U/A  V40 
26 Justin  Morgan  Pedalsport  V40 
27 Ian  Chapman  Moonglu RT  V40 
28 Ben  Pygott  Pedalsport  Youth U16 
29 Ralph  Bentley  Otley CC  V50 
30 Timothy  Beachill Huddersfield RC / Salamander Fabrications  V50 
31 Peter  Dimitisevic     Sen 
32 Brian  Perks  Pedalsport  V50 
33 Simon  Pateman  Saddlewoth Cl  V40 
34 Scott  Weston  Crosstrax  Sen 
35 Graham  Piccavey  Huddersfield Star Wh  V40 
36 Joe  Howard  Wakefield Tri Club  Youth U16 
37 Stephen  Rimmer  Holme Valley Wh  V40 
38 Paul  Gilbert  U/A  Sen 
39 Simon  Wilson  Bradford Oly / Paul Milnes RT  V40 
40 Paul A  Smith  Huddersfield Star Wh  Sen 
41 Martin  Jones  Colnago/Microshift/Skins  Sen 
42 James  Dyson  Pedalsport  Sen 
43 Dave  Senior  Huddersfield RC / Salamander Fabrications  V60 
44 Chipps  Chippendale  Singletrack  V40 
45 Jon  Howard  Wakefield Tri Club  V40 
46 Mike  Gradwell Saddlewoth Cl   
47 Kev  Hickie  Bronte Wh  V40 
48 Dick Ballantine Keighley & Craven  V40
49 Owen  Henriksen  Norton Wh  V40 
50 Anthony  Grieff  Columbia Bikefood  Sen 
51 Timothy  Evans  E Bradford CC  V40 
52 Colin  Humphreys Red Rose Olympic Vet40
53 Paul Smithson ICCAC V40
54 Peter  Stone  U/A  V40 
55 David  Todd  Drighlington BC  V50 
56 John  Redmond  Bradford Oly / Paul Milnes RT  V50 
57 Darren  Binks  Hambleton RC  Sen 
58 Peter  Bradford  Bradford Oly / Paul Milnes RT  V40 
59 Simon  Fortune  Velocity Cycles  Sen 
60 Wayne  Byram Holme Valley Wh  V40
61 Richard  Stansfield  Pedalsport  Sen 
62 Phil  Thackray  Bradford Oly / Paul Milnes RT  V60 
63 John  Mason     V40 
64 Chris  Parker  E Bradford CC  V40 
65 Brian  Crossley  U/A  V50 
66 Jonathan Brook Huddersfield Star Wh  Vet40
67 Andrea  Halman  Norton Wh  Swom 
68 Garry  Marsh  Seacroft Wh  V50 
69 Steven  Cavell  Condor RC  V50 
70 Fred  Rothwell  Bradford Oly / Paul Milnes RT  V50 
71 John  Parkinson  U/A  Sen 
72 John  Hopkinson  All Terrain Cycles  Sen 
73 Wayne  Nicholson  Yorkcycleworks  V40